Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст формувальної машини 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією машиніста формувальної машини 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес формування трубної заготовки на кромкозагинальних станах і формувальних вальцях; основи технології формування трубної заготовки на пресах; будову та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; системи ручного та автоматичного керування устаткуванням; вимоги державних стандартів до якості трубних заготовок і труб; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес формування трубної заготовки на кромкозагинальних верстатах і формувальних вальцях під автоматичне зварювання труб діаметром до 720 мм. Налагоджує устаткування. Замінює деталі та технологічний інструмент. Веде технологічний процес формування трубної заготовки на формувальних пресах під керівництвом машиніста формувальної машини вищої кваліфікації. Бере участь у налагодженні устаткування, заміні деталей і технологічного інструменту. Загинає кромки листа. Задає лист у прес попереднього формування. Змащує устаткування. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь у його ремонті.