Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст формувальної машини 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста формувальної машини 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес формування трубної заготовки на пресах; конструктивні особливості формувального устаткування; сортамент і вимоги до якості формування; способи контролю та усунення браку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес формування трубної заготовки на формувальних пресах. Стежить за якістю формування, змащенням вузлів, роботою устаткування та допоміжних механізмів. Налагоджує прес, засоби автоматики та контролю. Підбирає та встановлює деталі та інструмент. Регулює темп формування. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується.