Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст фрезерно-зачисної машини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес прокатки та зачищення металу в потоці; види поверхневих дефектів та особливості їх залягання; будову, принцип роботи фрезерно-зачисної машини; характеристику та властивості фрез, що застосовуються для зачищення металу; методи підналагодження машини; правила заточування та доводки фрез; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процеси зачищення гарячого металу в потоці стана під керівництвом машиніста фрезерно-зачисної машини вищої кваліфікації. Керує механізмами обертання фрез, вентиляції, натискних пристроїв і насосною станцією. Стежить за навантаженням на двигуни по приладах та за зніманням стружки з поверхні заготовок. Замінює спрацьовані фрези. Кантує коробки зі стружкою. Набирає фрези. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Підналагоджує фрезерно-зачисну машину. Бере участь у ремонті устаткування машини.