* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник розрізу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: порядок підготовки доріг для пересування екскаваторів, відвальних мостів, відвалоутворювачів; габарити залізничних колій; типи екскаваторів, відвальних мостів і відвалоутворювачів та правила роботи поблизу екскаваторів, відвальних мостів, відвалоутворювачів; властивості гірських порід, що розробляються; кут природного укосу корисної копалини та породи; прийоми робіт під час зачищення укосів і вибирання вибою, очищення пульповодних канав; правила поводження з електричним кабелем; будову водоскидів, пульповодів та водоводів; призначення дренажних канав та приймальних колодязів, способи проведення й кріплення їх; систему сигналізації та основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує дороги для пересування екскаваторів, відвальних мостів та відвалоутворювачів у розрізах. Проводить очищення габаритів залізничних колій та автодоріг; розчищення площадок і укладання настилу під екскаватор; намотування на барабан кабелю та бере участь у його перенесенні. Виконує зачищення укосів верхньої брівки уступів, вибирання лінії вибою після екскавації або підривних робіт; доставляння пального, води, мастильних, горючих та обтиральних матеріалів. Здійснює вибирання пнів та валунів з вибою; очищення габаритів колії, місткостей ковшів, стрічок, роликів, видалення з конвеєрної стрічки сторонніх предметів; прибирання розсипаної гірничої маси, ліквідацію заторів. Розподіляє потік пульпи й регулює рівень водозливних колодязів та відстійників на гідровідвалі. Проводить очищення горловини всмокту, канав, приймального колодязя; зміну напряму руху пульпи, спостереження за дамбами та пульповодом; обгороджування поверхні зони, що розробляється, нарощування труб пульпо- та водоводів. Бере участь у збиранні, розбиранні й пересуванні гідромеханізмів, проведенні та кріпленні дренажних канав і приймальних колодязів, вантаженні, розвантаженні й доставлянні матеріалів та обладнання, змащуванні вузлів екскаваторів, відвальних мостів та відвалоутворювачів.