* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Гірник розрізу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гірника розрізу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову й технічні характеристики обслуговуваних конвеєрів, перевантажувальних пристроїв, відбивачів; схему розміщення конвеєрів та правила догляду за ними; допустиме навантаження на транспортерну стрічку; прийоми й правила користування підіймальними та іншими пристроями, що застосовуються під час пересування, встановлення, нарощування конвеєрів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у плануванні нової траси для конвеєрних ліній. Виконує очищення, розбирання, пересування, перенесення, встановлення й нарощування конвеєрів та основ під конвеєри. Спостерігає за роботою конвеєрної лінії, за справним станом перевантажувальних течок, пересувних пристроїв та відбивачів, встановлених на конвеєрі, за правильним розвантаженням матеріалів у приймальні агрегати. Проводить очищення стрічок, роликоопор, площадок під конвеєрами та перевантажувальними пристроями; ліквідацію заторів, випробовування конвеєрів після встановлення або нарощування.