Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вальцювальник стана холодного прокату 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією вальцювальника стана холодного прокату 2 розряду або підручного вальцювальника стана холодного прокату 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології процесів холодної прокатки, дресирування та полірування металу на станах, що обслуговуються; принцип роботи устаткування та клітей станів, що обслуговуються, контрольно-вимірювальних приладів; марки сталі та розміри листів і рулонів; властивості сталі та сплавів, що прокатуються на станах; види арматури та валків для всіх розмірів та профілів металу, що прокатуються на стані; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічні процеси холодної поперечної прокатки та дресирування листів на окремих групах клітей або окремих клітях станів кварто з довжиною бочки до 2000 мм. Стежить за процесом прокатки та дотримує заданих розмірів профілю, що прокатується, за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та вимірювального інструмента. Регулює швидкість прокатки по клітях (пропусках) та величину натяжіння штаби поміж клітями. Подає рулони до розмотувача, заправляє передній кінець штаби у зів намотувача і керує штурвалом конусів розмотувача. Зв'язує рулони в процесі знімання їх з намотувачів. Кантує листи та задає їх у валки під час прокатки. Стежить за поверхнею валків, якістю емульсії та температурним режимом валків. Бере участь у перевалці клітей, налагодженні, ремонті стана, що обслуговується.