Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Розливальник сталі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією розливальника сталі 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології розливання сталі різних марок; хімічні та фізичні властивості сталі, що розливається; вимоги до якості сталі, що розливається, та до підготовки составів виливниць до розливання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує подані в розливний проліт состави виливниць для розливання плавки з ковшів ємкістю до 100 т. Керує стопорами проміжного пристрою під час розливання сталі з ковшів ємкістю 100 т та більше, розливання високоякісних сплавів і марок сталі, розливання конверторної сталі з ковшів ємкістю до 300 т. Обдуває піддони та виливниці, укладає прокладки. Омиває киснем сталевий отвір сталерозливного ковша ємкістю до 100 т у разі його "закозління" в процесі розливання плавки під керівництвом розливальника сталі вищої кваліфікації. Накриває зливки в виливницях кришками та знімає їх.