Категорія - Робітники |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Електромеханік торговельного та холодильного обладнання 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки "Інженерна механіка" (спеціальність "Обслуговування та ремонт обладнання підприємств торгівлі і громадського харчування"), курсове підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромеханіка торговельного та холодильного обладнання 5 розряду не менше 3 років, кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням кваліфікації електромеханіка 6 розряду.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості, кінематичні, технологічні та електричні схеми автоматичних, напівавтоматичних, поточно-механізованих ліній та всього торговельного і холодильного обладнання; будову приладів електронних схем та електричних систем дистанційного керування; методи розрахунку окремих елементів регулюючого та електронного обладнання; правила ведення формулярів та експлуатаційної документації; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює капітальний ремонт, налагодження механічної, електричної, електронної і гідравлічної частин, монтаж автоматичних, напівавтоматичних і поточно-механізованих ліній для роздавання їжі, для переробки, фасування та упакування продовольчих товарів, з виробництва напівфабрикатів, обладнання для виготовляння кулінарних виробів та приладів обладнання, що обслуговується. Проводить демонтаж, технічне обслуговування, ремонт, налагодження та монтаж холодильних машин з складними та особливо складними схемами автоматики та з автоматичними системами керування. Здійснює комплексне випробування електроапаратів та станцій керування зі зняттям експлуатаційних діаграм та характеристик. Випробовує на стендах електронних контрольно-вимірювальних та контрольно-реєструючих приладів. Регулює електронні блоки, що входять до складу електронного торговельного та холодильного обладнання.

Приклади робіт
Капітальний ремонт, налагодження і монтаж автоматів для виготовлення пончиків, пиріжків та випікання виробів із рідкого тіста; автоматів для фасування крупи; ліній для комплектування, накопичення та відпускання комплексних обідів; ліній для перебирання, фасування та пакування овочів та фруктів; ліній для виготовлення вареників; ліній для очищення картоплі та вироблення інших напівфабрикатів; ліній прилавків самообслуговування; ліній для пакування та фасування продовольчих товарів; машин для миття та перебирання овочів та фруктів; ліній для виготовляння млинців з начинкою; ліній для формування котлет та інших напівфабрикатів; печей конвеєрних для смаження виробів з м'яса. Демонтаж, монтаж, технічне обслуговування, ремонт та налагодження: льодогенераторів з електронними приладами в схемах автоматики; машин холодильних з дистанційним керуванням; машин холодильних із застосуванням напівпровідникових пристроїв на транзисторних елементах в схемах автоматики; машин холодильних з програмним керуванням, машин холодильних з електронними приладами в схемах автоматики; фризерів.