Категорія - Робітники |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Продавець з лотка 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Індивідуальне або курсове навчання на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила роботи дрібнороздрібної торговельної мережі; правила торговельного обслуговування населення; правила продажу продовольчих (непродовольчих) товарів та особливості продажу окремих товарів; порядок заняття торговельною діяльністю; правила торговельного обслуговування населення; правила обміну товару та умови вилучення з продажу недоброякісних товарів; правила експлуатації та терміни проведення перевірок ваговимірювальних приладів; зміст та порядок оформлення товарно-супровідних документів; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає від матеріально відповідальної особи торговельного підприємства товари за кількістю та якістю, підписує товарно-супровідні документи. Розпаковує і розкладає на лотку товар, призначений для продажу. Встановлює ваговимірювальні прилади, перевіряє їх справність та наявність перевірочного тавра державного органу з метрології і стандартизації. Забезпечує наявність відповідно оформлених ярликів цін на кожній одиниці товару. Відпускає товар повною мірою і вагою за готівку. Надає покупцям необхідну доступну інформацію про товари, які є у продажу. Повертає залишки нереалізованих товарів та здає виручку в касу підприємства відповідно до товарно-супровідних та касових документів. Додержує правил особистої гігієни, тримає робоче місце та навколишню територію в належному санітарному стані.