Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вальцювальник стана гарячого прокату труб 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вальцювальника стана гарячого прокату труб 4 розряду або підручного вальцювальника, стана гарячого прокату труб 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси прошивання, прокатки, калібрування та редукування труб різних профілів і марок сталі; правила налагодження стана, що обслуговується, печі, допоміжних механізмів; систем ручного та автоматичного керування станами; вимоги державних стандартів до труб, що прокатуються; види браку та методи їх усунення; змінний інструмент для будь-якого профілю, що прокатується на стані.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес калібрування труб різних марок сталі та профілів на калібрувальних станах поздовжньої прокатки. Веде технологічний процес прошивання зливків і заготовок різних марок сталі на прошивних станах під керівництвом вальцювальника стана гарячого прокату труб вищої кваліфікації. Веде технологічні процеси прокатки, обкатки, калібрування та редукування труб різних марок сталі та профілів на елонгаторі трубопрокатних установок з пілігримовим станом, обкатних (розкатних) станах трубопрокатних установок з автоматичним станом, станами поздовжньої прокатки, калібрувальних станах косої прокатки, редукційних і обкатних станах під керівництвом вальцювальника стана гарячого прокату труб вищої кваліфікації. Регулює темп прокатки металу залежно від марок сталі та розмірів прокатуваного металу. Керує натискним і подавальним пристроєм (регулює режим обтисків). Стежить за температурою металу, що прокатується, числом обертів валків, навантаженням на двигун. Додержує геометричних розмірів та якості гільз і труб. Розбирає, складає та перевалює валки. Налагоджує стан та допоміжні механізми згідно з встановленими розмірами труб і марками сталі. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується. Керує бригадою стана.