Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Електрозварник листів та стрічок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електрозварника листів та стрічок 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес безперервного зварювання труб і виробництва багатошарових труб; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації розмотувача рулонів, листоправильної машини, листових дискових і кромко-кришильних ножиць, дробометальної установки; системи ручного та автоматичного керування устаткуванням.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес поперечного зварювання штрипса на стикозварювальній машині в лінії безперервного стана пічного зварювання, стана зварювання струмами радіотехнічної частоти та станами спірального зварювання труб; зварювання штаби для багатошарових труб на стикозварювальній машині. Забезпечує якість зварювання штрипса, заданий темп роботи вузлів підготовки штрипса та безперервність процесу. Налагоджує та регулює всю лінію підготовки штрипса залежно від ширини штаби, товщини стінки та марки сталі. Підбирає режими зварювання. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується.