Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст шихтоподачі 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста шихтоподачі 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи устаткування, що обслуговується; фізичні властивості шихтових матеріалів; розміщення матеріалів у бункерах і методи усереднення шихти по бункерах; порядок завантаження та вироблення бункерів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Завантажує бункери доменних печей і агломераційних цехів шихтовими матеріалами за допомогою автостріли. Керує трансферкаром під час набирання шихтових матеріалів, транспортуванні і вивантаженні їх у бункери доменних печей доменних цехів, вуглепідготовчих та агломераційних цехів. Установлює трансферкар над бункерами-живильниками, відкриває та закриває затвори бункерів під час завантаження шихтових матеріалів. Керує скреперною лебідкою на рудному дворі з перевантаження, штабелювання і подавання шихтових матеріалів, коксовим транспортером під час подавання коксу в закритих галереях. Стежить за якістю завантажуваної сировини, повнотою заповнення бункерів, усередненням матеріалів під час завантаження і вироблення бункерів, чистотою устаткування транспортерних галерей, перевантажувальної станції і робочих площадок. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Очищує та змащує автострілу, трансферкар, транспортери, скреперну лебідку. Бере участь в ремонті устаткування, що обслуговується.