Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст шихтоподачі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу робот або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією машиніста шихтоподачі 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу виплавки чавуну; будову, принцип роботи і правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує механізмами підйому та завантаження шихтою доменної печі. Стежить за показаннями світлофора та записами реєструючих приладів, за спуском шихтових матеріалів і за повнотою завантаження печі. Перевіряє правильність функціонування великого та малого конусів, натягу канатів та крайнього положення візків, а також напруги і навантаження в мережі. Бере участь у ремонтах підйомника.