Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Випробувач-формувальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача-формувальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методи тренування; будову контрольно-вимірювальних приладів; температурний режим процесу; способи монтажу електричних схем; правила підготовки та обслуговування системи водяного охолодження.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес формування електродів товщиною до 1,9 мм, свинцевих акумуляторів масою понад 5 кг складних лужних акумуляторів та елементів. Установлює акумулятори для формування та тренування в групи. Монтує електричну схему. Готує та регулює системи водяного охолодження. Веде тренувальні зарядно-розрядні цикли з коректуванням електроліту за густиною. Перемішує електроліт, відкачує або доливає воду та електроліт у акумулятори в кожному циклі. Періодично знімає та реєструє вольт-амперні характеристики, температуру, густину електроліту. Готує групи до електричних випробувань.