Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Випробувач-формувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача-формувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електричні схеми з'єднання ванн та електродів; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів; методи усування несправностей електрокола; способи регулювання сили струму; основи електрохімії; режими сушіння; правила ведення документації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес формування, випробування та тренування електродів товщиною від 1,9 до 2,2 мм, свинцевих акумуляторів масою понад 1 кг до 5 кг, лужних акумуляторів та елементів середньої складності. Монтує та встановлює формувальні ванни на конвеєр. Паралельно з'єднує електроди у формувальній ванні методом паяння. Складає електрокола та усуває можливі в них несправності. Регулює процес формування та сушіння за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Розраховує закінчення процесу формування. Перевіряє якість виконання роботи на ділянках формування або випробувань акумуляторів елементів та батарей. Веде технологічну документацію.