* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник кристалізації 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника кристалізації 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів, продуктів, технологічного палива, мастильних та інших матеріалів; вимоги до сировини та готової продукції; суть технологічного процесу на дільниці, яка обслуговується; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес кристалізації карбаміду на установках безперервної дії. Подає розчин карбаміду в вакуум-кристалізатор. Створює вакуум, охолоджує, переливає розчин. Випарює розчин карбаміду до отримання необхідної концентрації. Отримує пульпу кристалів карбаміду, сгущає кристали на згущувачах, відфуговує на ценрифугах безперервної дії, промиває, транспортує і сушить кристали. Контролює та регулює процес кристалізації: подавання розчину, оборотної води на конденсатори, створення вакууму за допомогою пароежекційної системи, температуру, концентрацію, заданий відсоток домішків, певний розмір кристалів та інші показники процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Забезпечує вихід стандартного продукту. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Обслуговує вакуум-кристалізаційні установки, випарні установки, згущувачі кристалів, центрифуги, шнеки, повітродувки, підігрівники, труби-сушарки та інше устаткування.