Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Апаратник томатосокового агрегата 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва томатного соку; будову агрегату і контрольно-вимірювальних приладів; послідовність вмикання та вимикання вузлів агрегату; способи усунення несправностей у роботі устаткування; методи контролю заданих температури і тиску у вакуум-підігрівнику; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес виробництва томатного соку на томатносоковому агрегаті. Забезпечує надходження на лінію сировини, передбаченої технологічною інструкцією якості, і рівномірне завантаження томатів у бункер дробарки. Регулює роботу вакуум-підігрівника, екстрактора і протиральної машини. Контролює подавання пари у вакуумпідігрівник і підтримує задані температуру й тиск. Забезпечує повне віджимання томатного соку і суворе виконання технологічних інструкцій. Пускає і зупиняє насос для перекачування томатного соку і забезпечує своєчасне подавання готового соку в розфасувальне відділення. Перевіряє технічний стан томатносокового агрегату, готує його до роботи. Запобігає потраплянню в устаткування сторонніх предметів, поломці протиральних сит та іншим несправностям. Замінює сита. Усуває виявлені дефекти в роботі агрегату. Перевіряє справність контрольно-вимірювальних приладів. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.