* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Річковий транспорт'
Інструкція для посади "Водолаз 2-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67. Водний транспорт. Розділ "Річковий транспорт". Станом на 10.05.2005 рік", що затверджен наказом Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" 15.07.1998 р. N 99. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та спеціальна підготовка з водолазної справи у водолазній школі, підвищення кваліфікації та робота водолазом 3 класу (час перебування під водою з початку водолазної практики в будь-яких типах водолазного спорядження) - не менше 1000 годин).

Знає та застосовує у діяльності: організацію робіт водолазної станції на глибині станції до 45 м; методику й засоби навчання підлеглого водолазного складу новим засобам виконання робіт під водою; інструкції із застосування робочих водолазних таблиць і використання декомпресійних камер, ведення всіх видів документації з водолазної справи та звітності, засоби виявлення несправностей і прийоми проведення запобіжного (поточного) ремонту водолазного спорядження та засобів забезпечення водолазних спусків, крім механізмів, агрегатів та інших пристроїв, які обслуговуються мотористами, електриками та іншими фахівцями; правила та строки дезінфекції водолазного спорядження; засоби надання першої медичної допомоги під час водолазних захворювань до прибуття медичного працівника; основи електротехніки, конструкції корпуса суден та інших гідротехнічних споруд; прийоми та способи обслідування та ремонту підводної частини гідротехнічних споруд; правила огляду та підготовлення підводних апаратів до занурювання під воду і до підйому їх на борт судна-носія; прийоми та способи балансування вантажів, підйому затонулої техніки; способи укладання підводних трубопроводів і кабелю, рейкових шляхів суднопідіймальних споруд і контролю здійсненої роботи; прийоми та способи встановлення суден на суднопідіймальні споруди; прийоми обстеження внутрішніх приміщень затонулих суден і перекатів; способи промивання траншей та тунелів; заведення провідників під час суднопіднімання; прийоми та способи проведення випробувань нових зразків водолазного спорядження та засобів забезпечення водолазних спусків; читання креслень середньої складності; норми і правила охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту під час виконання водолазних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обстежує перекати. Обстежує суднопідіймальні споруди. Проводить повне обстеження і роботи з ремонту підводної частини гідротехнічних споруд. Укладає дюкери, підводні трубопроводи і кабель. Контролює правильність укладання підводних трубопроводів і кабелів. Установлює вантажі да підводний трубопровід, робить монтаж та демонтаж муфт, півмуф та захисних ґрат. Заміряє прогин укладених у траншеї трубопроводів. Здійснює промивання глибоких траншей і тунелів під корпусом затонулих суден, заводить провідників у тунелі. Установлює оголовки й масиви масою від 20 т до 50 т, ряжі та інші конструкції гідротехнічних споруд. Установлює та розбирає під водою всі види опалубок, установлює арматуру на пробоїни. Установлює стяжки та відтяжки. Оглядає та ремонтує опорно-ходові частини затворів і воріт на шлюзах. Обслуговує науково-дослідні роботи, які виконуються на підводних апаратах та у лабораторіях. Виконує роботи на пасивних знаряддях риболовства. розвантажує з корпуса затонулого судна вантаж, який потребує балансування. Підіймає затонулі автомашини, трактори та інші технічні засоби. Замірює пробоїни в корпусах суден та ушкодження гідротехнічних споруд. Виконує ремонт та очищення від сторонніх предметів підводних пристроїв суден та інші аналогічні за характером та складністю роботи. Налагоджує рульовий пристрій, виконує дрібний ремонт трубопроводів. Налагоджує лопаті гребного гвинта. Встановлює судна на суднопідіймальні споруди. Випробовує нові зразки водолазного спорядження, засоби життєзабезпечення водолазних спусків і засоби підводної механізації праці водолазів.