Категорія - Фахівці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Капітан портового нагляду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Старший капітан портового нагляду: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за професією капітана портового нагляду: для бакалавра - не менше 1 року, молодшого спеціаліста - не менше 2 років. Капітан портового нагляду: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за професією капітана суден прибережного плавання (чи штурмана далекого плавання): для бакалавра - не менше 2 років, молодшого спеціаліста - не менше 3 років. Наявність диплома капітана суден валовою місткістю від 500 до 3000 (чи капітана малого плавання) або старшого помічника капітана суден валовою місткістю 3000 й більше (чи штурмана далекого плавання).

Знає та застосовує у діяльності: чинні закони, постанови, розпорядження, накази, правила, інструкції та інші керівні документи, які спрямовано на забезпечення безпеки мореплавання і стоянки суден у порту; правила Регістру судноплавства України; Кодекс торговельного мореплавства України; норми забезпечення суден навігаційним устаткуванням, засобами зв'язку, рятувальними засобами та іншим обладнанням; місцеві правила плавання; навігаційне та гідрографічне устаткування порту та вод, що прилягають до порту; глибини в порту й на підхідних фарватерах; інструкцію про порядок оформлення приходу та відходу суден; чинні правила завантаження суден із метою збереження ними мореплавних властивостей; види та правила оформлення суднової документації; англійську мову (морську специфіку); основи економіки; організацію праці й управління; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює в порту виконання суднами та організаціями вимог чинних правил, наказів, інструкцій і розпоряджень, які спрямовано на забезпечення безпеки мореплавання та стоянки суден у порту. Перевіряє мореплавний стан суден, їх готовність до плавання відповідно до вимог чинних нормативних документів, організацію вахтової суднової служби на суднах, які стоять у порту, наявність відповідно до встановлених норм навігаційного устаткування, засобів зв'язку, аварійного майна, рятувальних засобів та іншого обладнання, яке пов'язано із забезпеченням безпеки мореплавання. Перевіряє наявність та належне оформлення суднових документів у відповідності до Кодексу торговельного мореплавства України, положеннями міжнародних конвенцій, правилами класифікаційних товариств, які здійснюють технічний нагляд за суднами, наказами та розпорядженнями Укрморрічфлоту. Забезпечує дотримання правил навантаження та закріплення палубних вантажів із метою запобігання зміщення їх під час плавання. Перевіряє розрахунок остійності та завантаженість суден. Контролює правильне використання суднами гідротехнічних споруд та рейдового устаткування. Здійснює оформлення приходу та відходу суден.