Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Насікальник мелючих каменів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення млинових каменів залежно від форми, твердості, зернистості і зв'язки; склад наждачного шару млинових каменів; методи наковування; правила насадки, обробки і регулювання млинових каменів і перевірка їх на точність; способи приготування розчинів, заливання млинових каменів, балансування і установки їх; послідовність обробки млинових каменів; систему допусків і посадок, квалітети і параметри швидкості (класи точності і чистоти обробки); умовну сигналізацію з керування підіймальними засобами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить насікання борозен, рисок, рифлів; наковує, заливає різні млинові жорна, камені та інші абразивні поверхні різного устаткування, балансує їх і установлює. Розмічає мелючу і охолоджуючу поверхні млинових каменів з додержанням точності геометричних розмірів для забезпечення установленого ступеня подрібнення і помелу продукту. Проводить вирубку і обробку отворів у жорні. Надіває кільця по діаметру каменів. Готує розчин для заливання жорнів, нарощує його абразивним розчином. Піднімає і переміщує жорна та камені тельферами та іншими підіймальними механізмами.