Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Сортувальник коксу 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи грохотів, транспортерів; правила запуску та зупинки електродвигунів, транспортерів та грохотів установлену класифікацію коксу за сортами; систему сигналізації та автоблокування; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь в сортуванні коксу на агрегатах з годинною продуктивністю до 120 т валового коксу, запуску та зупинці транспортерів і валкових грохотів. Подає сигнали про завантаження транспортерів та попадання коксу, що горить, на транспортер. Контролює стан грохотів та транспортерів. Контролює якість сортування коксу. Стежить за наповненням бункерів та відвантаженням коксу. Перемикає подавання коксу. Змащує механізми. Прибирає закріплену за ним дільницю. Бере участь у виявленні та усуненні несправностей в роботі устаткування, що обслуговується.