Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів
Інструкція для посади "Сортувальник жерсті та виробів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 53. Виробництво банок та кришок для харчових консервів, туб і футлярів з легких металів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України від 30 грудня 2000 р. N 278. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сортувальника жерсті та виробів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: марки, гатунки жерсті; призначення і умови застосування контрольно-вимірювального інструменту; способи визначення товщини жерсті за звуком; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує готову продукцію і літографовану жерсть за якістю зображення і видбраковує листи жерсті з дефектами. Перевіряє якість полуди жерсті. Визначає товщину жерсті за звуком, з періодичним або безперервним вимірюванням мікрометром, із сортуванням і підраховуванням за марками, гатунками і призначенням кришок, денець, корпусів. Зважує листи і рулони жерсті на вагах. Додержує правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.