Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електрослюсар з обслуговування автоматики та засобів вимірювань електростанцій IV група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електрослюсаря з обслуговування автоматики та засобів вимірювань електростанцій III групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи автоматичних приладів і регуляторів; контрольно-вимірювальні прилади (КВП) контролю механічних величин і хімічного контролю; принципові, структурні й монтажно-комутаційні схеми авторегуляторів, захисту, систем дистанційного керування, сигналізації: схеми електроживлення всіх зборок і щитів, засобів вимірювань і автоматики; способи знаходження і усунення місць пошкоджень в комутаційних схемах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить під керівництвом електрослюсаря вищої кваліфікації експлуатаційне обслуговування елементів систем контролю і керування, автоматичних пристроїв і регуляторів, пристроїв технологічного захисту, блоківок, сигналізації, пристроїв дистанційного керування. Виявляє і усуває дефекти або замінює пускову та вимикаючу апаратуру в електричних схемах керування. Проводить заміну сигнальних ламп. Виконує балансування вимірювальних і електродних блоків автоматичних регуляторів. Здійснює допуск до ремонтних і налагоджувальних робіт за розпорядженнями. Бере участь у випробовуванні блокіровок і сигналізації. Здійснює ввімкнення і вимкнення, налагодження систем керування. Здійснює регулювання кінцевих вимикачів виконавчих механізмів та їхнє налагодження.