Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Випробувач електровугільних виробів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електровугільних виробів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії стендів та установок; електричну схему та правила складання установки; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; процеси стабілізації та охолодження; правила коректування зазорів розрядника; технічні вимоги до вугільних виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить електрофізичні випробування вугільних та електрощіткових виробів у холодному та гарячому стані на простих стендах та установках. Регулює величину зазору іскрового розрядника. Розраховує електроопір за показаннями контрольно-вимірювальних приладів при мінімальному та максимальному навантаженні. Стабілізує та охолоджує вироби. Веде реєстрацію випробувань за встановленою формою.