Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, накази, розпорядження керівних органів з питань санітарії, зовнішнього утримання території будинків і охорони громадського порядку; адреси і номери телефонів відділу міліції, швидкої допомоги, пожежної частини, найближчої установи з надання медичної допомоги, аптеки тощо.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Прибирає вулиці, тротуари, ділянки і площі, прилеглі до домоволодіння, яке обслуговується. Своєчасно очищує від снігу і льоду тротуари, бруківку і доріжки, посипає їх інертними матеріалами і реагентами. Очищує пожежні гідранти і колодязі для вільного доступу до них у будь-який час. Копає у разі потреби нові і прочищає існуючі канавки і лотки для стікання води. Поливає водою двори, бруківку і тротуари. Періодично очищує вуличні урни від сміття і промиває їх. Наглядає за своєчасним очищенням дворових контейнерів для сміття і громадських туалетів та за їх санітарним станом. Підтримує чистоту на сходових клітках та в інших місцях загального користування поза квартирами, наглядає за справністю і збереженістю усього зовнішнього будинкового обладнання і майна (огорож, урн, контейнерів, вивісок тощо). Повідомляє про порушення порядку дільничного інспектора або чергового у відділі міліції, керуючого будинком. Надає допомогу особам, потерпілим від нещасних випадків, людям похилого віку, хворим, дітям тощо.