Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті й наземних лініях метрополітену 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті й наземних лініях метрополітену 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи обробляння та монтажу контрольних кабелів; конструкції розподільних щитів, пультів, щитів керування та захисту; електричні схеми, методи перевіряння та регулювання електроустаткування; способи монтажу проводів і тросів усіх марок; технічні характеристики трансформаторів; будову електротехнічних установок; технічні умови здавання об'єктів у експлуатацію; правила виконання робіт у вибухонебезпечних зонах; загальні поняття про релейний захист.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи з монтажу сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті та наземних лініях метрополітену.

Приклади робіт
Монтаж світлофорів, світлових покажчиків, маневрових колонок, стрілкових нейтралізаторів, виносних табло. Перемонтування блок-апаратів. Монтаж і підключання живильних і розподільних пристроїв на постах електричної централізації. Поконтактне перевіряння монтажу пристроїв за принциповими схемами. Регулювання постових і наземних пристроїв електричної централізації та сигналізації перегонних установок автоблокування. Перемикання пристроїв без відключення. Вмикання та регулювання приладів на апаратах механічної централізації та напівавтоматів блокування.