Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті й наземних лініях метрополітену 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті й наземних лініях метрополітену 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електричні схеми електроустаткування, що монтується, та способи їх перевіряння; правила розмічання місць установлювання опорних конструкцій, устаткування та трас прокладання проводів, кабелів і шин; правила виконання замірювань і складання ескізів окремих вузлів проводок для виготовлення на стендах і в майстернях; правила складання та кріплення відкритих і екранованих шинопроводів; порядок фазування виконаної проводки та методи перевіряння виконаних схем; способи перевіряння і налагоджування пристроїв керування, сигналізації й автоматики; ізоляційні характеристики трансформаторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті та наземних лініях метрополітену.

Приклади робіт
Монтаж комутацій у стрілкових електроприводах. Монтаж релейних шаф, батарейних колодязів і ящиків, релейних стелажів. Обробляння сигнального кабелю в крайніх групових, сполучених і уніфікованих муфтах. Підведення кабелю до пристроїв СЦБ (поста, релейної будки). Підключання жил сигнального кабелю з розшиванням і продзвонюванням. Перевіряння сигнальних кабелів. Прокладання кабелю у грунті та по конструкціях з установлюванням конструкції. Установлювання та включення акумуляторів у батарейних колодязях. Установлювання та монтаж кабельних ящиків, установлювання та підключання колійних індикаторів. Установлювання та підключання жезлових апаратів.