Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Установник бурильних замків 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за спорідненою професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, типи і розміри труб, замків, муфт, застосовуваних калібрів, вимірювальних інструментів; види різьб і встановлені на них допуски; значення клейм на трубах; правила і значення моментів кріплення замкових деталей у гарячому стані; конструкції нагрівальних печей; будову контрольно-вимірювальних приладів для визначення температури нагрівання замкових деталей; склад і призначення пасти для змащування різьби всіх видів труб; будову механічного ключа і правила керування ним.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Встановлює замкові деталі на бурильні труби в гарячому стані і на легкосплавні бурильні труби в холодному стані. Перевіряє елементи різьби труб, замків, муфт і відбраковує їх у процесі калібрування. Проводить вибірковий підбір замкових деталей за натягом до труби. Замірює різьби калібрами всіх систем. Контролює стан калібрів, контрольно-вимірювальних приладів і інструменту. Нагріває замкові деталі в різних нагрівальних печах. Контролює температуру нагрівання замкових деталей та якість їхнього кріплення.