Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник відстоювання 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника відстоювання 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва продукції; фізико-хімічні основи та суть технологічного процесу на дільниці, яка обслуговується; параметри технологічного режиму і правила регулювання процесу; вимоги до сировини та готової продукції; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини та продуктів; будову основного та допоміжного устаткування; правила відбору проб; схему комунікацій; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес відстоювання в апаратах різних конструкцій. Керує апаратниками нижчої кваліфікації. Готує суспензії до процесу відстоювання. Подає продукт до відстійників. Регулює кількість суспензії, що надходить, та реагентів, які прискорюють процес розділення на рідку та тверду фракції. Відстоює. Підтримує задану температуру суспензії. Вивантажує осаджений продукт або зливає освітлену рідину. Промиває осадок, осушує (віджимає). Стежить за роботою моторів, приводів, заміняє гребки. Контролює дотримання технологічного регламенту за результатами аналізів. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Обслуговує згущувачі з мішалками, реактори-осаджувачі та інші відстійники періодичної та безперервної дії, насоси, збірники, фільтри. Приймає устаткування з ремонту.