Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Машиніст коксових машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника коксохімічного виробництва 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес коксування; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації завантажувального вагона, дверезнімальної машини, коксовиштовхувача; способи очищення горловин стояків від графіту; методи усереднення шихти у вугільній башті; графік завантаження печей та видавання коксу; установлену сигналізацію; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує завантажувальним вагоном у разі завантаження камер коксових печей шихтою. Набирає, зважує, транспортує та розвантажує шихту в камери коксування. Вмикає та вимикає пристрої з пневмозавалювання шихти. Відкриває та закриває затвори вугільної башти. Приймає шихту з бункерів скіпового підіймача. Стежить за набиранням та сходом шихти з бункерів завантажувального вагона. Очищує горловини стояків від графіту. Стежить за станом колій та тролейних ліній. Керує механізмами люкознімання та закривання кришок стояків. Керує коксовиштовхувачем у разі видавання коксу з камер печей. Керує механізмами переміщення дверезнімального пристрою, штанги преса, відгвинчування та загвинчування ригельних гвинтів, планування вугільної шихти, відкривання та закривання планірних лючків, відкривання бункерів планірного вигребу, очищення рам і дверей коксових печей. Очищує планірні лючки, корпуси, двері та рами від відкладень, ущільнює двері. Контролює повноту коксу в печах, готових до видавання, та стан кладки печей. Керує компресорною установкою. Керує дверезнімальною машиною у разі приймання коксу з камер печей, знімання дверей для видавання коксу. Переміщує машину, підйомно-поворотний пристрій для знімання дверей, коксонаправляючу. Стежить за роботою із знеграфічування склепінь та стін печей. Змащує механізми. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, виконує його ремонт.