Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Згинальник труб 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією згинальника труб 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи однотипних трубозгинальних верстатів; призначення та умови застосування контрольно-вимірювальних інструментів та спеціальних пристроїв; державні стандарти на труби та одиниці виміру кутів, дуг.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Згинає стальні, мідні та інші труби в холодному стані за шаблонами за допомогою пристроїв або на налагоджених трубозгинальних верстатах з декількома згинами в одній площині. Установлює згинальні головки та пристрої під керівництвом згинальника труб вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Коліна - правка хвилеподібних утворень на внутрішньому боці. Трубки бензопроводу та гальмової системи для автомобілів - згинання. Труби водогрійні - розконсервування механічним способом. Труби діаметром понад 38 х 3 мм, довжиною понад 4000 мм - згинання. Трубки для ліжок діаметром до 20 мм - згинання. Труби кип'ятильні та інші з двома колінами в одній площині - згинання. Труби приймальні та вихлопні глушників для автомобілів - згинання.