Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник дерев'яних моделей 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову деревообробного верстата; основні заходи токарних, фрезерних робіт, робіт з заготівлі матеріалів, способи оброблення вручну і на деревообробних верстатах простих заготовок для моделей та стрижневих ящиків; загальні відомості про найбільш розповсюджені породи дерева, які застосовуються під час виготовлення моделей, та їх основні дефекти; призначення і умови застосування простого різального інструменту та правила його заточування, а також простого контрольно-вимірювального інструменту і пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє прості дерев'яні моделі, стрижневі ящики і прості шаблони під керівництвом модельника вищої кваліфікації. Виконує найпростіші заготівельні роботи з виготовлення та ремонту моделей та стрижневих ящиків. Виконує роботи з розпилювання, стругання, обкорування лісоматеріалів та інших операцій. Готує клей під керівництвом модельника дерев'яних моделей вищої кваліфікації. Розмічає та виготовляє нескладні заготовки для моделей стрижневих ящиків та шаблонів під керівництвом модельника вищої кваліфікації. Стругає площини розняття моделей та стрижневих ящиків. Виконує і підганяє вручну окремі найпростіші частини заготовки для моделей та стрижневих ящиків. В'яже прості моделі, стрижневі ящики і шаблони.

Приклади робіт
Виготовлення дерев'яних моделей: Вкладиші прості з діаметром до 150 мм. Втулки з діаметром до 200 мм і довжиною до 100 мм. Кільця з діаметром до 200 мм. Прокладка. Стакани пружин. Фланці з діаметром до 300 мм. Шайби та сальники.