Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Оператор електроакустичних вимірювань 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, способи та правила перевірки на точність різних типів апаратів та приладів, які використовують при електроакустичних вимірюваннях, вивіряння особливо складних за характером випробувань; розрахунки, які пов'язані з виконанням особливо складних вимірювань випробувальних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виміряє та перевіряє частоти, які задаються звуковим генератором з потужністю ІЧ, рівномірність віддачі (записує частотні характеристики з навантаженням на гучномовець) і коефіцієнти нелінійних викривлень генератора звукової частоти. Виконує спряження частот генератора з частотами, які показані на бланку. Виміряє та перевіряє коефіцієнт нелінійних викривлень потужного підсилювача та записує частотні характеристики у разі навантаження на гучномовець. Перевіряє апаратуру згідно з вимогами ДСТУ. Перевіряє коефіцієнт підсилення вимірювального (мікрофонного) підсилювача у всьому номінальному діапазоні частот та визначає нерівномірності частотної характеристики. Виміряє та визначає структури звукового поля у камері. Проводить випробування мікрофонів, гучномовців, простих та складних приймачів згідно з ДСТУ. Підраховує параметри за даними випробувань.

Приклади робіт
Генератори звукової частоти, потужного підсилювача та вимірювального підсилювача - перевірка. Гучномовці - повне випробування, підрахування та визначення параметрів. Мікрофони - повне випробування та визначення параметрів. Приймачі 1-го класу та вище - повне випробування та підрахування параметрів.