Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Оператор електроакустичних вимірювань 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електричні схеми і способи перевірки на точність електричної апаратури та приладів, блок-схему: а) знімання частотної характеристики гучномовця та мікрофонів смугами шуму; б) визначення середньої чутливості мікрофонів смугами шуму; в) запису характеристик справності мікрофонів та гучномовців смугами шуму; г) визначення середнього значення модуля повного електричного опору гучномовця смугами шуму; д) запису частотної характеристики та визначення коефіцієнта гармонік трактів АМ, ЧМ та НЧ; основи знань з електро- і радіотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виміряє частотні характеристики гучномовця та мікрофона смугами шуму. Визначає середню чутливість мікрофона та середній звуковий тиск гучномовця. Записує характеристики спрямованості мікрофонів та гучномовців смугами шуму. Визначає середнє значення модуля повного електричного опору гучномовця смугам шуму. Проводить випробування приймачів, записує частотні характеристики тракту низької частоти АМ та ЧМ. Визначає коефіцієнт гармонік тракту низької частоти АМ та ЧМ. Перераховує розмір середнього звукового тиску гучномовця, який випробовується на будь-якій відстані та при будь-якій потужності до середнього стандартного звукового тиску. Перераховує розмір середнього стандартного звукового тиску гучномовця до середнього звукового тиску, який відповідає номінальній потужності гучномовця. Обчислює напругу, яка підтримується на звуковій котушці гучномовця, під час виміряння коефіцієнта нелінійних викривлень.

Приклади робіт
Гучномовці - перерахунок розміру середнього звукового тиску до середнього стандарту або середнього номінального звукового тиску.