Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст скрепера 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста скрепера 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і технічні характеристики тягачів причіпного або навісного обладнання, двигунів, пристроїв; систему керування скреперами; установлену сигналізацію під час роботи і руху; правила дорожнього руху, розроблення і переміщення ґрунтів різної категорії при різній глибині розроблення; основні знання про ведення відкритих гірничих робіт; властивості гірських порід; допустимі кути спуску й піднімання обслуговуваного обладнання; правила складання дефектної відомості на ремонт обладнання; системи змащування, живлення й охолоджування двигунів внутрішнього згоряння.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує причіпними і самохідними скреперами з двигуном потужністю понад 147,2 кВт (200 к.с.) під час розроблення, переміщення і складування гірничої маси, ґрунту на відкритих гірничих роботах. Забезпечує технічно правильне розроблення вибоїв і ефективне використання скрепера, укладає ґрунт у вибраний простір та у відвал. Оглядає і заправляє тягачі пальними і мастильними матеріалами. Стежить за засобами вимірювання, міцністю канатів, блоків, буксирів, кріпленням вузлів і гальмівними пристроями. Змазує тертьові частини і деталі. Бере участь в усіх видах ремонту тягача, причіпного або навісного обладнання. Веде журнал огляду і ремонтів обладнання. Складає дефектні відомості на ремонт.

Спеціалізація
Розроблення, переміщення і планування ґрунтів при упорядкуванні виїмок і насипів, резервів, кавальєрів і банкетів під час будівництва автомобільних і залізничних доріг, захисних земельних дамб, котлованів під будови і споруди, опор ліній електропередачі та контактної мережі, траншей для підземних комунікацій, водовідливних кюветів, нагірних і забанкетних канав, інших аналогічних за складністю споруд тарифікуються за випуском 64 ДКХП "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи".