Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач харчової сировини та матеріалів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією готувача харчової сировини та матеріалів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принципову схему дистанційного керування устаткуванням; будову і правила експлуатації устаткування; порядок обробки і підготовки яєць; вимоги до якості меланжу; норми витрат; режими обробки; види сировини, її фізико-хімічні властивості і вимоги до якості миття та очищення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес очищення і миття в мийних агрегатах з дистанційним керуванням. Обслуговує комплекси устаткування для миття, очищення, уловлювання домішок, відділення відходів. Підготовлює яйця до виробництва механізованим способом; промиває, калібрує, розбиває, змішує. Збирає меланж у спеціальні місткості. Відбраковує нестандартні яйця. Передає меланж на зберігання або на наступні стадії. Періодично очищає і промиває устаткування. Проводить необхідні аналізи.