Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач шампанського 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення і правила охолоджування та заморожування вмісту пляшок у виробництві ігристих вин; правила дезінфекції і розміщення пюпітрів, укладання в них пляшок з вином; правила укладання пляшок на бродіння і контрольну витримку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Охолоджує або заморожує весь вміст пляшки або його частину в процесі виробництва ігристого вина. Контролює охолоджування і заморожування, температуру повітря та розсолу в камерах і ваннах, рівень розсолу в ваннах за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та органолептично. Визначає момент закінчення процесу охолоджування і заморожування. Завантажує і розвантажує холодильні камери, ванни. Підвозить і відвозить пляшки з шампанським. Укладає пляшки з вином на бродіння і контрольну витримку. Подає їх на виробництво після контрольної витримки, перекладає і збовтує пляшки. Укладає пляшки із збродженим вином у пюпітри та виймає з них. Розбирає та перекладає штабелі, транспортує пляшки з вином. Миє пляшки з шампанським у процесі багатолітньої витримки. Миє, дезінфікує та розміщує пюпітри.