Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник диспергування пігментів і барвників 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника диспергування пігментів і барвників 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію диспергування пігментів на фарботерних машинах, у кульових млинах і барвників на різному устаткуванні; технологічну схему дільниці, яка обслуговується; принцип роботи основного та допоміжного устаткування; призначення контрольно-вимірювальних приладів; будову устаткування, яке обслуговується, правила його настроювання та регулювання; будову вантажопідйомних механізмів; правила пуску та зупинки устаткування; правила відбору проб; фільтруючі тканини; органолептичні відмінності компонентів, які застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес диспергування пігментів на налагоджених фарботерних машинах різних конструкцій або окремих операцій у кульових млинах під керівництвом апаратника вищої кваліфікації для виробництва фарб, емалей, ґрунтів, шпаклівок на основі синтетичних смол або барвників на різному диспергуючому устаткуванні зі ступенем перетирання понад 50 мікрон. Регулює ступінь притиску валів фарботерної машини. Доставляє пігменти і барвники до диспергуючого устаткування. Готує пігменти і барвники (подрібнює шматки, просіює на ситі, перетирає та змішує пасти). Завантажує сипучі компоненти в кульовий млин (перетирає пігменти) та різні види сировини в інше диспергуюче устаткування (перетирає барвники). Періодично виводить скупчені гази через повітряний клапан кульового млина. Стежить за процесом, системою водяного охолодження. Відбирає проби для проведення аналізів. Зливає готову продукцію в тару або перекачує напівфабрикат в іншу ємкість. Проціджує компоненти на віброситі. Чистить та промиває устаткування, перевіряє рівень масла. Заповнює кульовий млин кулями. Веде записи у технологічному журналі або операційних листах.