* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник диспергування пігментів і барвників 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника диспергування пігментів і барвників 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний регламент; правила регулювання процесу за результатами аналізу; схему комунікацій та запірної арматури; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила підготовки устаткування під час переходу на виробництво інших марок продукції; правила підготовки устаткування до ремонту, приймання його з ремонту; методи усунення дрібних несправностей у роботі устаткування; методику проведення нескладних аналізів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес диспергування пігментів на фарботерних машинах різних конструкцій у виробництві художніх і декоративних фарб або веде процес в кульових чи бісерних млинах під керівництвом апаратника вищої кваліфікації, або на різному диспергуючому устаткуванні у виробництві барвників зі ступенем перетирання від 3 до 50 мікрон. Точно налагоджує роботу фарботерної машини. Завантажує пасту (заміс) на вали машини за допомогою насосу, тельфера та інших пристроїв. Продуває устаткування інертним газом. Зважує та відміряє великий та різноманітний асортимент різних компонентів. Завантажує різні компоненти в кульовий млин, залюковує його. Безперервно подає суспензію із швидкохідного змішувача (дисольвера) за допомогою насоса-дозатора в бісерний млин. Стежить за роботою устаткування, показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Відбирає проби. Провадить аналізи. Періодично розбирає, чистить, промиває устаткування. Просіває, заміряє рівень бісеру у бісерному млині та довантажує недостатню кількість. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту.