Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник-сикативовар 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-сикативовара 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва; будову та правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила регулювання процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів; правила відбору проб і методи пофазового контролю (повнота розчинення, осадження, концентрації розчинів тощо); фізико-хімічні властивості сировини та напівфабрикатів, які застосовуються; технічні умови на готовий продукт; правила підготування устаткування до ремонту, приймання його з ремонту; правила безпечного ведення процесу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання осаджених сикативів. Готує сировину: приготовляє розчин лугу та солей. Зважує та відмірює компоненти і завантажує їх в апарат. Веде процес омилення жирних або нафтенових кислот лугом. Піднімає температуру. Поступово завантажує при безперервному перемішуванні розчин лугу. Дозує різні компоненти. Продуває масу повітрям. Підтримує визначену температуру в апараті. Стежить за контрольно-вимірювальними приладами. Відбирає проби і веде пофазовий контроль. Веде процес осадження сикативів. Поступово завантажує в апарат розчини солей сикативних металів. Зливає нижній водний шар через уловлювач в каналізацію. Відстоює осад, промиває, сушить (обезводжує). Веде записи у технологічній карті.