Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник на машинах контактного зварювання 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зварника на машинах контактного (пресового) зварювання 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову контактних машин, які застосовує; основи технології зварювання та технічні вимоги до деталей, які зварює; причини дефектів під час зварювання; способи контролю якості зварного шва; читання креслень конструкцій, які зварює.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Зварює на контактних і точкових машинах деталі, вузли, конструкції і трубопроводи з конструкційної і швидкорізальної сталі, кольорових металів, сплавів, неметалевих матеріалів і інструмент. Зварює тертям частини, вали, штоки з поршнями. Ріже заливки, складчастості, нарости на складних і особливо складних відливках на установках ПЕКР.

Приклади робіт
Аноди платинотитанові - зварювання. Болти буксові і колончасті поясних візків вагонів і тендерів - зварювання. Боковини, кришки, підлога і рами пасажирських вагонів - зварювання. Вузли велосипедів - зварювання. Деталі кріплення набору - зварювання. Капоти, жалюзі і крила облицювання радіаторів автомобілів - зварювання. Каркаси і облицювання дверей - зварювання. Кільця для зубчастих вінців маховиків двигунів автомобілів - зварювання. Конденсатори, рейки, решітки і інші радіодеталі - зварювання. Кронштейни транспортні трансформатора і акумулятора автомобіля - зварювання. Кузови автосамоскидів - зварювання. Ланцюги з круглого матеріалу з діаметром понад 30 мм - зварювання. Метал сортовий і профільний - зварювання. Меблі суднові - зварювання. Панелі з чистових матеріалів - зварювання. Повітроводи оцинковані пасажирських вагонів, прості каркаси і сітки - зварювання. Рамки для вітрового скла кабіни автомобіля - зварювання. Різці прямокутні перерізом понад 30 х 30 кв.мм - зварювання. Трубопроводи зовнішніх і внутрішніх мереж водопостачання і теплофікації - зварювання. Трубопроводи технологічні (V категорії) - зварювання. Тяги ручного гальма - зварювання. Шнеки колосові і зернові - зварювання.