Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Дренажник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією дренажника 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: типи та будову тунельних оболонок, конструкції дренажних систем; будову та правила користування желонками на збірно-розбірних штангах та "йоршами", захисними монтажними поясами; будову та способи переміщення по сходових маршах вертикальних вентиляційних шахт; будову та правила підключення огороджувальних електричних сигналів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Очищає та промиває труби закритої дренажної системи з використанням желонок на збірно-розбірних штангах та "йоршів"; очищає глибокі колодязі з застосуванням спеціальних черпаків в кабельних колекторах, машинних залах ескалаторів, ескалаторних похилих тунелях, суміщених тягово-понижувальних підстанціях в умовах наближення до обладнання, яке знаходиться під напругою; очищає та промиває зі шлангів чавунні оболонки вертикальних вентиляційних шахт на висоті з використанням страховки за допомогою монтажних поясів. Промиває та прочищає багатотрубні закриті дренажні системи та глибокі дренажні колодязі в камерах з'їздів. Промиває дренажні лотки та чавунні і залізобетонні тунельні оболонки на висоті до 1,5 метра без зняття напруги та електрощитів. Огороджує сигналами зупинки місця виконання робіт і пропуску господарських поїздів, збирає сміття по тунелях вантажних платформ моторейкового транспорту. Очищає та промиває ями для сніготанення у вестибюлях станцій зі зняттям та установкою підніжних решіток. Навантажує сміття та мул на автомобілі.