Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер тягової підстанції 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тягової підстанції 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схеми електричних установок і їх приєднання; принцип роботи напівпровідникових перетворювачів, масляних вимикачів, трансформаторів, акумуляторних батарей, фільтропристрою, захисної і вимірювальної апаратури; технологічний процес розбирання й складання вузлів електричних машин та апаратів; види несправностей в акумуляторних батареях, електродвигунах і засоби їх усунення; можливості переводу підстанції в аварійних випадках у нормальний режим роботи; основи електротехніки і телемеханіки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж на діючих підстанціях. Здійснює запуск і експлуатацію дизель-генераторного агрегата. Проводить профілактичні випробування напівпровідникових перетворювачів. Бере участь в перевірці і налагодженні захистів простої і середньої складності під керівництвом електромонтера більш високої кваліфікації. Виявляє та усуває пошкодження в електрообладнанні. Ремонтує, перевіряє роботу і регулює випрямні мости, електродвигуни, генератори, приводи, перемикачі, вимикачі, трансформатори, насоси. Заливає масло в апаратуру. Здійснює регенерацію трансформаторного масла. Обслуговує акумуляторні батареї. Виконує оперативні переключення. Веде технічну документацію з виконаних робіт.