Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер тягової підстанції 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромонтера тягової підстанції 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електричну і монтажну схему електрообладнання підстанцій, найменування і призначення електрообладнання; розподільчі пристрої, основні види кріпильних деталей, арматури, марки проводів і кабелів, які використовуються на підстанціях; основний електричний інструмент; основні поняття з електроніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає та складає електродвигуни, насоси, вимикачі, контактори та іншу апаратуру тягової підстанції. Здійснює фільтрування та взяття проб мастила. Перебирає дугогасильні камери швидкодіючих автоматів з виготовленням азбоцементних перегородок. Здійснює монтаж електричного освітлення на підстанції. Армує ізолятори. Заготовляє і згинає шини, спуски, перемички. З'єднує, окінцьовує, паяє та приєднує проводи і кабелі. Фарбує шини, фланці, ізолятори, кабелі, металеві конструкції корпусів вимикачів, камери розподільчих пристроїв. Перевіряє стан заземлюючих пристроїв, вимірює опір ізоляції мегометром.