Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різьбофрезерувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи однотипних різьбофрезерних верстатів; найменування, призначення, умови застосування найбільш розповсюджених пристроїв та улаштувань простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення); найменування і маркування матеріалів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фрезерує зовнішню і внутрішню різьбу на простих деталях за 8 - 10-м квалітетами (3-м класом точності) на налагоджених однотипних різьбофрезерних верстатах. Установлює деталі в центрах, оправках, патроні і спеціальних пристроях.

Приклади робіт
Болти, заглушки, пробки, шпильки, штуцери - фрезерування зовнішньої різьби. Гайки, різьбові кільця і втулки, муфти - фрезерування внутрішньої різьби.