Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різьбофрезерувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різьбофрезерувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила підналагодження різьбофрезерних верстатів; будову і правила застосування різних різьбових фрез та пристроїв; призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту; елементи, види різьб та способи їх виміряння; допуски, посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фрезерує зовнішню і внутрішню різьби всіляких профілів на деталях середньої складності за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) на різьбофрезерних верстатах з одночасним обслуговуванням декількох верстатів. Підналагоджує верстати і установлює послідовність і режими оброблення за технологічною картою або за вказівкою майстра. Фрезерує різьби різних профілів на деталях середньої складності за 7 - 8-м квалітетами (2-м класом точності) на спеціалізованих напівавтоматах або автоматичних верстатах, пристосованих та налагоджених для оброблення визначених деталей.

Приклади робіт
Вали - фрезерування різьби. Втулки, шестірні кулачкового валу паливного насоса - фрезерування різьби. Гільзи - фрезерування зовнішньої та внутрішньої різьби. Черв'яки - попереднє фрезерування однозахідної різьби.