Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різьбофрезерувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різьбофрезерувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і кінематичні схеми різьбофрезерних верстатів різних типів і правила перевірки їх на точність; стандарти на різьбу; універсальний метод виміряння різьб; геометрію і правила заточування різального інструменту; конструктивну будову і правила застосування різних пристроїв; будову складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Фрезерує зовнішні і внутрішні різьби всіляких профілів на складних деталях за 6-м квалітетом (1 - 2-м класами точності) на різьбофрезерних верстатах різних конструкцій з застосуванням спеціальних пристроїв. Виконує розрахунки для фрезерування різьб.

Приклади робіт
Головки циліндрів - фрезерування різьби. Гребінки різьбонарізні - фрезерування різьб. Маточини - фрезерування внутрішньої циліндроконічної різьби. Труби бурильні - фрезерування внутрішньої конусної різьби. Фрези черв'ячні - фрезерування різьби. Черв'яки - попереднє фрезерування багатозахідної різьби.