Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник опалубки для монолітно-каркасних споруд 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій або за іншою спорідненою професією 5 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи монтажу, демонтажу, ремонту металевої та інших видів складної опалубки під час будівництва бетонних, залізобетонних великогабаритних і важких монолітних конструкцій будівель, промислових споруд, мостів, шляхопроводів, метрополітенів, що мають нетипові конструктивні особливості; правила виконання робіт та вимоги до їх якості; способи та прийоми складання особливо складних видів такелажного, підіймального устаткування та пристроїв; способи нетипового, особливо складного стропування опалубки; правила та способи виконання особливо складних такелажних робіт під час монтажу опалубки; способи підіймання та опускання опалубки із застосуванням монтажних щогл; слюсарну справу з ремонту опалубки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи під час монтажу, демонтажу, ремонту металевої та інших видів складної опалубки різних типів у ході спорудження монолітних бетонних і залізобетонних будівель, конструкцій, інженерних споруд різного призначення та виготовляння монолітних конструкцій і деталей.

Приклади робіт
Монтаж, демонтаж та ремонт нерухомої, підйомно-переставної, рухомої (ковзної) металевої та інших видів складної опалубки різних типів. Монтаж, демонтаж опалубки під час виготовляння особливо складних монолітних конструкцій (склепінь, оболонок, куполів, арок тощо) на спорудженні будівель або виготовляння на полігонах будівельних майданчиків напружно-армованих залізобетонних виробів (прогонових будівель мостів та шляхопроводів, довгомірних паль та опор, ферм і балок із великими прогонами). Монтаж, демонтаж фігурної опалубки під час улаштовування особливо складних архітектурних деталей із монолітного бетону та залізобетону. Монтаж, демонтаж опалубки на спорудженні особливо складних монолітних конструкцій ГЕС, ТЕС, АЕС, мостів, метрополітенів, підземних споруд спеціального призначення тощо. Регулювання роботи рухомої (ковзної) опалубки. Центрування та вивіряння опалубки, перевіряння відповідності змонтованої опалубки до технічних умов та проектних креслень.