Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник опалубки для монолітно-каркасних споруд 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій або за іншою спорідненою професією 4 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи монтажу, демонтажу та ремонту металевої та інших видів складної опалубки; технологію монтажу та демонтажу опалубки складних монолітних конструкцій; способи та прийоми монтажу опалубки під час виготовляння монолітних бетонних і залізобетонних стін, стінових панелей, колон, фундаментних блоків, балок, панелей та інших виробів, конструкцій і деталей; способи монтажу та демонтажу опалубки під час спорудження або виготовляння на полігоні монолітних конструкцій мостів і шляхопроводів; способи та прийоми складання й встановлювання такелажного та підйомного обладнання і пристроїв у ході монтажу, демонтажу та ремонту опалубки; способи складного стропування опалубки; будову, правила використання та способи оснащення та випробування всіх вантажопідйомних засобів, що застосовуються під час монтажу; підбір такелажних канатів для різних видів монтажних робіт; правила випробування, терміни спрацювання та змащування сталевих канатів; вимоги та правила Держнаглядохоронпраці до такелажного устаткування, оснастки, пристроїв, щодо бракування сталевих канатів та строп; способи стропування та розстропування опалубки великої ваги та устаткування під час піднімання і опускання на місце монтажу; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи під час монтажу, демонтажу, ремонту металевої та інших видів складної опалубки в ході спорудження монолітних бетонних і залізобетонних будівель, конструкцій, інженерних споруд різного призначення та виготовляння монолітних конструкцій і деталей.

Приклади робіт
Монтаж, демонтаж металевої та інших видів складної опалубки під час спорудження тонкостінних монолітних конструкцій куполів, склепінь, галерей, резервуарів, бункерів, ригелів, конструкцій камер аерації, роздільних стінок промивних галерей і міжкамерних стінок відстійників та спіральних камер, перекриття та відсмоктувальних труб гідроспоруд, ребристих, коробчастих колон змінного діаметра, складних монолітних конструкцій прогонових будівель мостів, шляхопроводів, метрополітенів, інших монолітних деталей складної конфігурації. Монтаж, демонтаж опалубки в ході спорудження монолітним способом залізобетонних труб, радіотелебашт, опор висотою понад 30 м, інших висотних споруд. Центрування та вивіряння опалубки.