Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій 8-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи монтажником з монтажу сталевих залізобетонних конструкцій 7 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи складання особливо складних вузлів, здійснення монтажу через будівлі, отвори у покрівлі або у стінах будівель, методами насування чи повороту; способи укрупнювального складання опорних сталевих конструкцій, у тому числі конструкцій промислових печей; способи з'єднування сталевих конструкцій з устаткуванням; способи встановлення захисних кожухів; будову, конструктивні особливості та правила експлуатації монтажного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, способи усунення несправностей у їх роботі; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила та норми з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує з великою точністю й обережністю повний комплекс технологічних операцій з монтажу особливо складних, надважких, великогабаритних сталевих та залізобетонних конструкцій з використанням кранів великої вантажопідйомності у складних, обмежених умовах. Використовує вантажопідіймальні крани та засоби підвищення їх характеристик: вантажопідйомності на окремих вильотах стріл, на подовжених стрілах, збільшення висоти піднімання вантажів, у тому числі через будівлі, отвори у покрівлі або у стінах будівель під час спорудження об'єктів металургійної, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної, легкої, харчової, гірничої, вугільної промисловості, промисловості будівельних матеріалів та матеріалів спеціального призначення. Виконує супутні роботи технологічного призначення (обв'язування технологічних трубопроводів, металевих конструкцій, у тому числі будівельних).

Приклади робіт
Монтаж металевих та залізобетонних циліндричних резервуарів місткістю понад 1000 м3, сферичних резервуарів та газгольдерів; сталевих колон, підкранових балок та інших сферичних конструкцій з масою елемента чи блока більше 15 т, а також ферм прогоном понад 24 м. Збирання залізобетонних коробчастих блоків прогонових споруд із плитних елементів на готових підмостках під час будівництва мостів, шляхопроводів, метрополітенів, тунелів, підземних споруд спеціального призначення тощо. Збирання та монтаж особливо складних просторових арматурних каркасів, армоопалубних блоків та фермопакетів. Укрупнювальне складання конструкцій печей з панелей та блоків, монтаж труб укрупненими блоками. Здійснення інструментального контролю за процесом монтажу й остаточним вивірянням змонтованих конструкцій, блоків, елементів.